31. 3. 2012

HV - M (pracovní listy podruhé a moje praxe:-)

Venku prší a mi je smutno.  A víte po kom? Po těch zlobidlech, které jsem teď tři týdny na praxi učila:-) Než jsem nastupovala, děsila jsem se, jak to tam s tou bandou puberťáků zvládnu a teď bych se tam hnedle vrátila. Měla jsem štěstí, učila jsem na malé vesnické škole, a tak abych nasbírala potřebné hodiny, chodila jsem učit i na nižší stupeň:) Bobani, vždycky jsem se tam k nim moc těšila! To jejich nadšení (a dobrá nálada) je tak nakažlivé. Nakonec i puberťáci mile překvapili. Paní učitelky byly taky zlaté a tak mi ty tři týdny utekly jako voda.

A proč Vám tohle všecko zase píšu? Díky tomu, že jsem mohla učit i malušáky (z hudebky jsem měla všechny žáky, od první až do deváté třídy:), naskytla se mi příležitost zase oprášit ty moje pracovní listy, o kterých už jsem Vám psala tadyhle:-) Použila jsem je v první třídě a byla jsem nadšená z toho, jak se dětem líbily:-) "Pančelkó, můžu si to aji vybarvit? Já mám takové dobré ohýbací pastelky, víte?"

Hudebky s malýma byly pohádkové. Hráli jsme hudební hry, hodně jsme zpívali (já seděla u klavíru a bobci stáli kolem mě, z plna hrdla pěli:). Zopakovala jsem si snad všechny dětské písničky, které jsem znala:))) Druháčci si pro mě před oběma hodinama, které jsem tam byla, nachystali "vystoupení", byli hrozně roztomilí:) Minulý týden jsem se dokonce mohla jako "pedagogický dozor" účastnit HODINY ZPĚVU S JAROSLAVEM UHLÍŘEM ... a jako nechcu machrovat, jo, ale na stará kolena mám konečně ve zpěvníku podpis od Uhlíře...a vůbec jsem z té řady (asi metr vysokých fanoušků:) na autogram nevyčnívala, néééé jak bych jen mohla:D :D :D

10 MALÝCH ČERNOUŠKŮ


Pokud jste se pročetli až sem, mám pro Vás ještě jednu veselou a jednu milou příhodu z mého "učitelování" :-)

VESELÁ 
(teda když se mi přihodila, moc jsem se nesmála)
 Návod jak přijít o nemalé peníze během praxe:
... večer si nastavte budíka, ráno jeho zvonění "neslyšte", dobře, "ignorujte", neplánovaně si znovu na hezkou půlhodinku vytuhněte a tadááá - nestihnete bus, další jede za hodinu a půl...no a když máte v 8 učit, jaké je východisko z prekérní situace? Noo? V klidu si nadávejte, rvětě si vlasy, ale zároveň hledejte peněženku, protože budete potřebovat TAXI! :)

 MILÁ
Květinka od Emy
Víte o tom, že byl ve středu den učitelů? Já na to úplně zapomněla! Když mě potom při dozoru na chodbě zastavila čtvrťačka Ema a dávala mi jarní kytičku k svátku, dost jsem se divila (já přece svátek už dávno měla), no a pak mi to cvaklo, vždyť já jsem taky pančelká:-)! 
Měla jsem z květinky obrovskou radost:)


A na závěr zpět k pracovním listům - jako u předešlého článku s pracovními listy platí:
Pokud se mezi Vámi najde nějaká maminka, "pančelka", .... , která by měla o pracovní listy zájem, stačí mi dát vědět na mail (veronika.machova@email.cz) nebo do komentářů a rádá Vám pošlu pracovní listy v PDFku (bez vodoznaku, bez zmenšení a s "návodem na použití" a dalšími nápady na práci s nimi:-)

9 komentářů:

 1. treba jsem mohla byt nadejnym matematikem, ale moje nadani pohrbil odpor k cislum uz od prvni tridy. vic takovych sikovnych pancelek! :) s tebou to ty deti proste musely zrat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak co ty víš, třeba jsi byla v minulém životě slavný matematik a tak si teď jen dáváš od čísel trošku voraz a v příštím životě to zas rozjedeš:D

   Vymazat
 2. óopět moje oblíbené pracovní listy. Hlásím veřejně, že odzkoušeny byly na mých vlastních dětech (rozsah 3-8 let, a řijaty neobvykle nekriticky, nadšeně a dokončeny včetně vybarvování :o))
  A přidávám se k hlasům, že chci být tvůj žáček.
  A kdykoli bude příležitost, budu peticovat a lobovat, aby učitelé měli uživitelné platy.... aby jsi neměla důvod zdrhnout k jiné lukrativnější profesi.
  By to byla věčná škoda.
  hip, hip, hurá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jóvaneny, červenám se až za ušima:-)! Jako žáčka bych tě brala hned všema deseti:-)A kdyby se v každé třídě, kterou budu (snad!) někdy učit, našla alespoň jedna takhle zlatá maminka, tak si chrochtám blahem:-)

   Vymazat
 3. Ahoj Verunko..
  Moc hezky se čteš:-)a nechceš potom učit u nás ve škole?:-)to já velmi ráda kreativní lidičky,jako maminka kluků"problémáčků" oceňuji kdejaké nevšednosti,co by je ve škole,tedy zatím toho jednoho,zaujalo:-)
  Měj krásné dny a spoustu skvělých zážitků a nápadů přeji
  Brigit

  OdpovědětVymazat
 4. Moc krásně učíš. Opravdu hezký.

  OdpovědětVymazat
 5. DĚKUJU, DĚKUJU, DĚKUJŮŮŮ:-) ... a učit bych šla hned!:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Páni, páni, ty učíš děti? :-), to jsem vždycky chtěla... já tedy spíše asi jen ty menší, na víc bych si netroufla, ale osud mě zavál jiným směrem a tak jsem pouze vedla kroužky a výtvarku a víkendovky s dětmi :). No a ty tvé pracovní sešity jsou úžasné!

  OdpovědětVymazat